Samochód osobowy Opel Astra Hatchback

opel astra

Opel Astra ma sporą konkurencje i mimo, że ten model jest na rynku długo, to musiał wnieść coś nowego by nadal być chętnie kupowanym. Samochody z jakimi konkuruje to m.in. Ford Focus i Volkswagen Golf. Oczywiście jest nieco tańszy niż samochody osobowe tego segmentu, jednak by nadal dobrze się sprzedawać konieczne było wniesienie zmian kosmetycznych i przemyśleć oraz zmienić aktualną gamę silników.

Aktualna, VI już generacja Opla Astry jest świeża. Została zaprezentowana w tym roku. Auto zbudowane jest na platformie EMP2 i w stosunku do Astry V gruntownie się różni. Zdecydowanie nowa Astra to większy komfort i bezpieczeństwo. Zatem jeśli rozważasz samochody używane, przeglądasz ogłoszenia motoryzacyjne w poszukiwaniu 2-3 letniego auta, rozważ zakup nowej Astry, bo ta zmieniła się i to naszym zdaniem na lepsze. Jest warta uwagi i może okazać się kolejnym sukcesem Opla.

Opel Astra – aktualne silniki i napęd

Nowa gama silników to zdecydowana poprawa wydajności, niższa emisja CO2, a silniki wysokoprężne spełniają wszelkie normy emisji w tym poziom RDE2 obowiązujący od stycznia 2021 roku. Kupujący ma teraz do wyboru silnik benzynowy, 3 cylindrowy o pojemności 1,2l i mocach 110 oraz 130 KM. W standardzie przenosi on napęd przez manualną 6 biegową skrzynie, a automatyczną 9 biegową możemy wykorzystać w dieslu 1,5l o mocy 130 KM.

Co nowego w podwoziu Opla Astry

Jeżeli chodzi o zawieszenie to mamy nowe sprężyny, amortyzatory a układ kierowniczy został nieco lepiej dostosowany, by auto lepiej prowadziło się w zakrętach. Samochody osobowe Opla zyskują jak widać w każdej generacji.

Opel Astra – wyposażenie i wykończenie

We wnętrzu mamy teraz zmodernizowany system informacyjno-rozrywkowy. Każda opcja wyposażenia jest kompatybilna z Android Auto i Apple CarPlay-em, a dodatkowo otrzymujemy nawigację na ekranie 8”. Z dodatków wkraczają ulepszone kamery cofania z systemem wykrywania pieszych, a dla kierowcy nowy fotel z opcją masażu i wentylacji. Zdecydowanie zostały poprawione materiały, są wyczuwalnie bardziej miękkie, a całość zależnie od poziomu wyposażenia dopieszczona jest wstawkami z chromem.

Opel Astra PHEV

Wraz z prezentacją VI generacji modelu mamy do czynienia z samochodem hybrydowym. Do wyboru opcja 180 KM lub 225 KM z akumulatorem o pojemności nieco ponad 12 kWh dającym zasięg nieco ponad 50 km.

5/5 - (1 vote)